SERVISDELAR, porslin, 39 delar, bl a Rörstrand och Gefle/Uppsala-Ekeby, 1900-talets mitt.

482469. SERVISDELAR, porslin, 39 delar, bl a Rörstrand och Gefle/Uppsala-Ekeby, 1900-talets mitt.

4 mattallrikar "Fiesta" Rörstrand, diameter ca 24 cm.
7 assietter "Fiesta" Rörstrand, diameter ca 22 cm.
11 assietter "Hellas" Gefle/Uppsala-Ekeby, diameter ca 20 cm.
9 djupa tallrikar "Hellas", Gefle/Uppsala-Ekeby, diameter ca 20 cm.
4 djupa tallrikar "Tim" Rörstrand, diameter ca 20 cm.
3 djupatallrikar "Sallad" Gefle/Uppsala-Ekeby, diameter ca 20 cm.
1 assiett "Sallad" Gefle/Uppsala-Ekeby, diameter ca 19 cm.

Bruksslitage. Någon del med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 534