BOJAN/BORDSLAMPA, Bo Fajans, Gefle, omkring 1900-talets mitt.

482348. BOJAN/BORDSLAMPA, Bo Fajans, Gefle, omkring 1900-talets mitt.

Bojan senare omgjord till bordslampa. Dekor av grenverk samt blå blomster. Etikettmärkt vid mynning samt märkt undertill.
Totalhöjd 40 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 40 cm.

Antal besök: 636