FARTYGSMODELL, "Flying Cloud", trä/metall samt snöre, 1900-tal.

482286. FARTYGSMODELL, "Flying Cloud", trä/metall samt snöre, 1900-tal.

Fastlimmad på träsockel. Brickmärkt Clipper Ship-1851, Flying Cloud.
Längd 90 cm.
Totalhöjd 72 cm.

Bruksslitage, skrovet med vita fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 90 cm.
Totalhöjd 72 cm.

Antal besök: 1 925