SPECERI-/KRYDDHYLLA, "Elit" Rörstrand samt KOCKUMS 3 delar, 1900-tal.

481690. SPECERI-/KRYDDHYLLA, "Elit" Rörstrand samt KOCKUMS 3 delar, 1900-tal.

Hylla höjd ca 37 cm
Kanna, potta samt hink. Högsta höjd ca 24,5 cm.

Slitage. Porslinsinsatser med krackelyrer, några med avslag, sprickor och glasyrskador. Missfärgningar. Senare vit bemålning på hylla. Emaljskador på Kockum.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hylla höjd ca 37 cm

Antal besök: 2 212