48109. GLASFÖREMÅL, 9 delar, bl.a. Orrefors, Kosta Boda, Gullaskruf.
Fat och skål, "Eden", Orrefors.
Fat, Gullaskruf för Firma Svenskt tenn.
Äpple, Kosta Boda.
Skål på fot, pressglas, höjd ca 21 cm.
Vaser, 2 st, Vicke Lindstrand, Orrefors, sign., höjd ca 12-20 cm.
Ljusstake, Bertil Vallien, Kosta Boda, Bertil Vallien, sign.
Skål, Orrefors.
Lägre skål, Lindstrand med nagg.