FRITZ KURZ. Taklampa, Orrefors, 1940/50-tal, höjd ca 60 cm.

480766. FRITZ KURZ. Taklampa, Orrefors, 1940/50-tal, höjd ca 60 cm.

Stomme av metall, med lösa blad och glasklädd stam.
Höjd 60 cm, diameter 50 cm.

Ett par mycket små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 60 cm, diameter 50 cm.

Ett par mycket små nagg.

Antal besök: 2 846