480763. BÖCKER, 7 st, bland annat konst.
"Svensk grafik från tre sekler". "Sveriges konsthistoria", Andreas Lindorm, "Pittoreskt universum eller taflor ur hela den kända världen", 2 band, 1800-tal. "Gångna dagars högrestånds kultur", Sigurd Wallin, 3 band.
"Pittoreskt universum eller taflor ur hela den kända världen", slitage, fläckar. Sidor ej genomgångna.