MYNT, 6 st, Sverige, 1600-1800-tal.

480692. MYNT, 6 st, Sverige, 1600-1800-tal.

2 öre SM, 1768. 1 och 1/2 öre, otydlig datering, ca. 1720. En, hårt sliten. Skilling, 1819. 1/4 öre, CRS, otydligt daterad ca. 1630.

Hårt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hårt slitage.

Antal besök: 1 851