KNIVSTÄLL, Württembergische Metallwaren Fabrik, nysilver, sent 18/tidigt 1900-tal.

480598. KNIVSTÄLL, Württembergische Metallwaren Fabrik, nysilver, sent 18/tidigt 1900-tal.

Statyett i mitten i form av kvinna hållandes i äpple.
Med plats för 12 st knivar (medföljande).
Stämplad WMF I/O.

Längd ca 14 cm.
Bredd ca 12 cm.
Höjd 23 cm.

Bruksslitage, försilvringen sliten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad WMF I/O.

Längd ca 14 cm.
Bredd ca 12 cm.
Höjd 23 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 892