Bordet mått, längd 200 cm, bredd 100 cm, höjd 76 cm. Stol mått, rygghöjd 92 cm , bredd 42 cm, sitthöjd 46 cm, djup 45 cm.
Bruksslitage, smärre repor & märken i bordet.