DOLK MED SILVERSKIDA OCH BENGREPP, SILVERFODER.

480367. DOLK MED SILVERSKIDA OCH BENGREPP, SILVERFODER.

Fint mejslad silverprydd skida. Handtag med förgylld dekorlist.
Dolk längd: 31 cm
Bladlängd: 18 cm.

tecken på slitage, originalförgyllning sliten, en fläck något skadad, blad och handtag intakt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dolk längd: 31 cm
Bladlängd: 18 cm.

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 757