BORDSLAMPA, nautisk, block från fregatten Vanadis byggd 1862.

47998. BORDSLAMPA, nautisk, block från fregatten Vanadis byggd 1862.

Skärm tillverkad av sjökort.
Höjd inkl lampsockel 33 cm.

Bruksslitage, skärm med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skärm tillverkad av sjökort.
Höjd inkl lampsockel 33 cm.

Antal besök: 1 888