47981. SERVISDELAR, ca 67 delar, porslin, "Vinranka", Arthur Percy, Gefle och Uppsala Ekeby.
Bestående av blåa delar; 4 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat, 7 tallrikar, 18 skålar, 12 assietter, 2 mindre assietter, 8 förrättstallrikar, 3 askfat. Röda delar; 2 koppar med fat samt 5 assietter.
Slitage och nagg. Udda duiverse tefat medföljer.