47978. PARTI MARINA BÖCKER OCH HÄFTEN, 8 st, bland annat Svenska seglare och motorseglare, Meijels 1951.
3 häften, Vasa 1628.
2 böcker, Vasa Kungens skepp, Kvarning/Ohrelius 1998.
Pommern Mariehamn, Björn O.Svensson 1984.
Den åländska segesjöfartens historia, Kåhre/Kåhre 1988.
Svenska seglare och motorseglare, Granlund mfl, Meijels 1951, numrerad upplaga, detta ex nr 22.
Slitage, skador. Ej genomgångna.