KERAMIKDELAR, 9 st, porslin, Kina samt Japan, 1800/1900-tal.

479660. KERAMIKDELAR, 9 st, porslin, Kina samt Japan, 1800/1900-tal.

Lockbojaner 3 st, kopp med lock, matkärl med lock, skålar 3 st samt fat. Dekor i underglayrblått samt polykrom dekor i emaljfärger. Längd 5-31 cm.

Nagg samt lagning. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 447