Ovalt pelarbord 59X42 cm. Runt pelarbord mahogny 1940-tal 65 cm diameter.Runt bord rokokostil valnöt 40 cm diameter, höjd 75 cm.
Spricka i det förstnämnda, för övrigt bruksslitage.