BEYER & BOCK / RUDOLSTADT-VOLKSTEDT. 24-bit mocka set, plus 8 silverskedar Empire form blomma målning med guld.
479188. BEYER & BOCK / RUDOLSTADT-VOLKSTEDT. 24-bit mocka set, plus 8 silverskedar Empire form blomma målning med guld.
Gröna fiducials på glasyr, daterad 1930-tal. 6 kuvert som består av tårta tallrik, fat och mocka kopp. Mittpunkten med mockakanna, mjölkkanna och sockerurna på brickan. 1 bakverk skål, 1 liten vas. 8 matchande silverskedar, 800 stämplade.