DOLK, Spanien, 1800-tal.

478883. DOLK, Spanien, 1800-tal.

Dolk i läderslida, etsad klinga med text "Fabricia de Toledo 1872" samt blomsterslingor i renässansstil, grepp av horn.
Total längd ca 32 cm.

Bruksslitage, slidans upphängning med gammal lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total längd ca 32 cm.

Antal besök: 964