POSTERS/MAPP, "Posters 1900", L. Schmidt, Berghaus Verlag.

478777. POSTERS/MAPP, "Posters 1900", L. Schmidt, Berghaus Verlag.

Förtext samt 31 (av ursprungligen 32) lösa posters från 1900-talets början. Bland annat Mucha och Charles Loupet.
Bladens mått 49 x 34.5.

Smärre slitage. Smärre enstaka kantskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bladens mått 49 x 34.5.

Antal besök: 3 324