STOP, kanna samt flaska, tenn, 4 delar, Tyskland, 1800-tal.

478686. STOP, kanna samt flaska, tenn, 4 delar, Tyskland, 1800-tal.

STOP, Den äldre signerad 18 WN 33
Den yngre med stämplar på insida botten.
Höjd 20 respektive 24 cm
FLASKA med skruvkork, tenn, Johann Reiners Müller, Tyskland, 1800/1900-tal, höjd med lock 32 cm.
KANNA, Tyskland, 1800-tal, höjd 27 cm.
Ingår gör 3 infokort från tidigare auktion.

Bruksslitage, märken samt bucklor, ena kannan med sprucket fäste till handtag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 respektive 24 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 473