478684. YNGVE EKSTRÖM. PINNSTOLAR, 4 st, "Pinocchio", trä,1900-tal.
Brun stol märkt undertill, L. Wikstrand.
Sitthöjd 42,5 cm.
Rygghöjd 74,5 cm.
Bruksslitage, målarfärg fläckar, en stol med sprucken sits, kantstötta, smuts.
Yngve Ekström (1913–1988)