GOLVUR, H. Knudsen, Drammen, 1700/1800-tal.

478608. GOLVUR, H. Knudsen, Drammen, 1700/1800-tal.

Bemålat träfodral. Urtavla, koppar och mässing, baksida märkt EMS, höjd ca. 230 cm.

Bruksslitage. Maskstunget, renoverat och kompletterat. Pendel finns.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 695