478549. ART DECO AKVAMARIN SPINELLRING 835 SILVER.
Art deco ring silver 835 också stämplad, set med akvamarin spinell, ring axel i typisk art deco-stil, från 1920-talet, ringstorlek 61, stenstorlek ca. 9 x 15 mm, ringhuvud ca. 15 x 23 mm
Vikt ca. 4 gram.
Vikt ca. 4 gram.