BORDSPENDYL, patinerad metall och marmor, sannolikt Frankrike, omkring år 1900.

478074. BORDSPENDYL, patinerad metall och marmor, sannolikt Frankrike, omkring år 1900.

Sockel av marmor på ben av bronserad metall. Dekor av bronserad kvinnofigur samt patinerat urhus krönt av fruktkorg. Längd 46. Höjd ca 35 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage. Mindre nagg på sockel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 689