HANNA HIRSCH PAULI. Tillskriven. "Skogsbacke", olja på pannå, 1930/40-tal.

478043. HANNA HIRSCH PAULI. Tillskriven. "Skogsbacke", olja på pannå, 1930/40-tal.

Stämplad "AUKTION PAULI 1942", annan signering saknas, kopior på auktionstext 1942 medföljer, även ett intyg från ett barnbarn till konstnären, motivet är från Utö, Stockholms skärgård. höjd 27 cm, bredd 41 cm.

åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

åldersslitage.

Antal besök: 1 362