JÖRGEN NASH. Parti böcker, 3 delar, signerade.

477652. JÖRGEN NASH. Parti böcker, 3 delar, signerade.

"Stavrim, Sonetter" 2. Udgave Köbenhavn 1966 Gylendal. Dedikation samt signering Jörgen N Drakabygget 18-6-72.
"Drakabygget 4 - 5" Tidskrift för konst mot atombomber påvar och politiker. Dedikation till Bengt från Jörgen.
"Dikter och pratbubblor" Festskrift till Jörgen Nash på 60-årsdagen 16/3 1980. Dedikation Till Bengt Rooke En vårhälsning från Drakabygget frihetens verkstad. Jörgen The poet of Denmark Lund 22/4 1981.

Smärre slitage. Limmad rygg har släppt.

Jörgen Nash (1920–2004)

Gör en kostnadsfri värdering!

Jörgen Nash (1920–2004)

Antal besök: 851