477331. GLASSERVIS, 41 delar, "Fontän", Vicke Lindstrand, Kosta.
10 champagneglas, höjd 18 cm.
10 vinglas, höjd 15 cm
7 starkvinsglas, höjd 10,5 cm.
4 likörglas, höjd 9 cm
10 snapsglas, höjd 11 cm.
Bruksslitage. Ett champagneglas med nagg vid mynning. Två starkvinsglas med fotnagg.