RUMMLER E. H. (DEUTSCH, ANFANG 20. JH.). ”Sommar på floden”.

477235. RUMMLER E. H. (DEUTSCH, ANFANG 20. JH.). ”Sommar på floden”.

Akvarell, 27,5 x 44,5 cm, signerad nere till vänster, daterad 1902, olika tuschstämplar och inskriptioner på baksidan.

inga fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

inga fläckar.

Auktionshaus J. Weiner
Antal besök: 609