FRITZ JAKOBSSON. Olja på duk. Stilleben, signerat.

476943. FRITZ JAKOBSSON. Olja på duk. Stilleben, signerat.

27x 21 cm.
Fritz Jakobsson, finländsk bildkonstnär född i Björneborg. Han är främst känd för sina porträtt och stilleben. Jakobsson har bland annat utfört porträtt av Sveriges drottning Silvia och påve Johannes Paulus II.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

27x 21 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 4 559