476774. BOKHYLLOR, skåp och byrå, 4 delar, ek, 1900-talets andra hälft.
Bokhyllor, bredd 110 cm, djup 40 cm, höjd 178 cm
Skåp, bredd 110 cm, djup 40 cm, höjd 70 cm
Byrå, bredd 57 cm, djup 40 cm, höjd 70 cm.
Bruksslitage i form av repor och märken, bokhyllornas vitrindel saknar glaset.
Nyckel/nycklar finns.