BESTICKSUPPSÄTTNING, 46 delar, "Focus Steel", Folke Arström, Gense, 1900-talets andra hälft.

476710. BESTICKSUPPSÄTTNING, 46 delar, "Focus Steel", Folke Arström, Gense, 1900-talets andra hälft.

10 gafflar, längd 20 cm
6 gafflar, längd 18 cm
6 knivar, längd 20 cm
6 knivar, längd 17,5 cm
9 skedar, längd 20 cm
5 skedar, längd 17,5 cm
Serveringsbestick, 2 delar, längd 23 cm
2 knivar, längd 15 cm.

Repor, enstaka kniv med skada på knivbladet.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 gafflar, längd 20 cm
6 gafflar, längd 18 cm
6 knivar, längd 20 cm
6 knivar, längd 17,5 cm
9 skedar, längd 20 cm
5 skedar, längd 17,5 cm
2 knivar, längd 15 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 873