FÖRTJÄNSTMEDALJER 3 st, ca 20k guld. Total vikt ca 73,4 gram. Omkring 1900-talets mitt.

476539. FÖRTJÄNSTMEDALJER 3 st, ca 20k guld. Total vikt ca 73,4 gram. Omkring 1900-talets mitt.

Diameter ca 35 mm.
Medaljer med kung Gustaf V, Gustaf VI Adolf samt sista med Stockholms stadsvapen (sista med gravyr från 1952)
Total vikt ca 73,4 gram.

Gravyrer, kraftigt slitage. En ring av oädel metall, två stycken av 18k guld som är skadade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 35 mm.
Total vikt ca 73,4 gram.

Antal besök: 1 006