KLÄNNINGAR, 5 st. samt KJOL och DRÄKT, bland annat Max Mara, 1900-talets andra hälft.

476522. KLÄNNINGAR, 5 st. samt KJOL och DRÄKT, bland annat Max Mara, 1900-talets andra hälft.

Blandade storlekar, ca. 34/36-40/42.
Klänning, Sandra's Shop Roma. Brunmönstrad med bälte.
Klänning, Lady's bazaar, Roma, Svart med asymmetrisk ringning. Svart. Fodrad.
Klänning, Svart med pärlbroderier. Fodrad. Sömmerskesydd.
KAFTAN, grön med bälte., Thaisiden.
DRÄKT, randig. Sömmerskesydd.
Kjol, Max Mara, Fransk stl. 44.

Svart klänning med pärlbroderier med skador och slitage, framförallt i sömmar. Några pärlor saknas. Fläckar.

Bruksslitage. Lösa trådar. Ej fullständigt genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

DRÄKT, randig. Sömmerskesydd.

Antal besök: 633