476439. MATSALSKÅP, 1900-talets andra hälft.
Fanerat med mahogny. Tudelat. Överdel med ett dörrpar och bakomliggande hyllplan. Nederdel med två lådor och ett dörrpar med bakomliggande hyllplan. Längd 105. Bredd 43. Höjd 173 cm.