ANKARE, ett par snarlika, gjutjärn, 1920/30-tal.

476134. ANKARE, ett par snarlika, gjutjärn, 1920/30-tal.

Ankare med diameter 94, höjd 74 cm
Ankare med diameter 84, höjd 83 cm
Höjderna avser ankarna exklusive ankarring.

Ena med senare svetsning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ena med senare svetsning.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 631