476015. BESTICK, 39 delar, silver, England, 1800-tal, vikt 2043 gram.
Samling engelska silverbestick, blandade mästare och årtal.
Samtliga med ägargravyr.
6 matskedar, 6 matgafflar, 6 dessertskedar, 8 förrättsgafflar, 6 teskedar, 2 såsslevar, 2 saltskedar, 1 senapssked, 1 smörkniv samt en soppslev.
Bruks samt åldersslitage.
Slitage på gravyr samt bucklor.