TEKOPPAR MED FAT, 2 st, flintgods, Ursula Printz, Gustavsberg, 1940-tal.

475791. TEKOPPAR MED FAT, 2 st, flintgods, Ursula Printz, Gustavsberg, 1940-tal.

Målad dekor av blommor. Kopparnas höjd ca 8. Fatens diameter ca 19 cm.

Smärre bruksslitage. En kopp med smärre invändig krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 934