URNA, keramik, jugend, Hagaström Keramik AB, omkring år 1900.

475773. URNA, keramik, jugend, Hagaström Keramik AB, omkring år 1900.

Reliefdekor av ekblad och ekollon. Märkt med stämpel. Höjd ca 22 cm.

Ytslitage. Nagg på bottenring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 378