ETAGEBORD, 1800-talets andra hälft.

475588. ETAGEBORD, 1800-talets andra hälft.

Alm. Två hyllplan. Svarvad dekor. Längd 55. Bredd 38. Höjd 60 cm.

Proviniens: Johan Axel Gyllensvärd (1849-1933), fästingsintendent på Karlborgs fästning.

Etikettmärkt "No 1, Fältintendent Gyllensvärd, Carlsborg".

Slitage. Torrsprickor. Något fläckad skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 697