PARTI GLAS, 6 delar, Gullaskruf, Bergdala samt Lindshammar, 1900-tal.

47540. PARTI GLAS, 6 delar, Gullaskruf, Bergdala samt Lindshammar, 1900-tal.

2 vaser, blå respektive orange, Bergdala. Höjd 29,5 cm.
Burk med kula som lock, "Mitt i Prick" Catharina Åsélius-Lidbeck, Gullaskruf. Totalhöjd 19,5 cm.
Skål på fot, gröntonat glas, Gullaskruf.
Skål, blå, Lindshammar.
Vas på fot, grön, omärkt.

Bruksslitage, grön skål på fot med naggar längs kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, blå, Lindshammar.
Vas på fot, grön, omärkt.

Antal besök: 3 203