FIGURIN, glas, Oiva Toikka, Nuutajärvi, Arabia, Finland, signerad, 1970-tal.

475220. FIGURIN, glas, Oiva Toikka, Nuutajärvi, Arabia, Finland, signerad, 1970-tal.

I form av fågel. Höjd ca 13 cm.

Ytslitage. Spår av klippning vid tillverkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 514