SMYCKEN, 5 delar, silver, bland annat med granater. 1800/1900-tal.
47514. SMYCKEN, 5 delar, silver, bland annat med granater. 1800/1900-tal.
Brosch, förgyllt silver, PGF (Pehr Georg Fröberg) Norrtälje otydlig datering 1800-tal, längd ca 4 cm.
Örhängen 1 par, ring samt brosch med granater, silver, broschens längd ca 2,5 cm.
Dräktsmycken, tot höjd ca 7 cm.