KRÄFTSERVIS i flintgods, 9 delar, Rörstrand, 1900-talets början.

475072. KRÄFTSERVIS i flintgods, 9 delar, Rörstrand, 1900-talets början.

Servis med dekor i relief av kräftor.
6 styckern tallrikar, diameter 22 cm.
2 stycken assietter, diameter 18 cm.
Kräftskål, diameter 25,5, höjd 13 cm.

Bruksslitage, smärre dekorslitage, missfärgningar, smärre krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 186