SKRIVBORDSUPPSATS, nysilver, 4 delar, Hallbergs Guldsmeds Ab, Stockholm, 1900-talets första hälft.

474793. SKRIVBORDSUPPSATS, nysilver, 4 delar, Hallbergs Guldsmeds Ab, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Bläckhorn, bläckhorn med pennhållare, brevkniv samt sigillstamp i nysilver, kantdekor av äggstav.
Monogram, gravyr 1869 14/11 1929.
Stämplad: CGH, Stockholms stadsstämpel, ALP.

Gravyr, monogram, repor, slitage.
Bläckhorn och sigill med olika monogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 728