SKRIVBORDSUPPSATS, nysilver, 4 delar, Hallbergs Guldsmeds Ab, Stockholm, 1900-talets första hälft.
474793. SKRIVBORDSUPPSATS, nysilver, 4 delar, Hallbergs Guldsmeds Ab, Stockholm, 1900-talets första hälft.
Bläckhorn, bläckhorn med pennhållare, brevkniv samt sigillstamp i nysilver, kantdekor av äggstav.
Monogram, gravyr 1869 14/11 1929.
Stämplad: CGH, Stockholms stadsstämpel, ALP.
Gravyr, monogram, repor, slitage.
Bläckhorn och sigill med olika monogram.