BORD, mahogny, empirestil, fyra ben med egyptiserade huvuden i karyastil, 18-/1900-tal.

474504. BORD, mahogny, empirestil, fyra ben med egyptiserade huvuden i karyastil, 18-/1900-tal.

Pärlranddekor. Lejontassar.
Fyra ben med benplatta.
Höjd 78 cm. Diameter 70 cm.

Slitage och mindre fanérskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Pärlranddekor. Lejontassar.
Fyra ben med benplatta.
Höjd 78 cm. Diameter 70 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 953