SERVIS, ca 37 delar, "Fokus" Carl-harry Stålhane, Rörstrand.
473924. SERVIS, ca 37 delar, "Fokus" Carl-harry Stålhane, Rörstrand.
4 kaffekoppar med 9 fat.
6 tekoppar med 6 fat.
Sockerskål.
5 äggkoppar.
1 serveringsfat, längd ca 26 cm.
6 flata tallrikar, diameter ca 24 cm.
6 djupa tallrikar, diameter ca 20 cm.
8 assietter, diameter ca 18 cm.
Slitage, en kaffekopp med spricka, avslag/ nagg, missfärgningar.
4 kaffekoppar med 9 fat.
6 tekoppar med 6 fat.
Sockerskål.
5 äggkoppar.