FÖNSTER, ett par, englas, spröjsade, 9 rutor/st, vit/vit, 1860/70-tal.

473810. FÖNSTER, ett par, englas, spröjsade, 9 rutor/st, vit/vit, 1860/70-tal.

Storlek 64 x 156,5 cm.
Ramtjocklek 2,5 cm.
Tidigare innanfönster.
Proveniens: från äldre hus i Falköping byggt 1860/70-tal.

Bra träkvalitet.
Defekt kitt, slitage och smutsiga.
Saknas fyra glasrutor och två glasrutor äe defekta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Storlek 64 x 156,5 cm.
Ramtjocklek 2,5 cm.
Tidigare innanfönster.

Bra träkvalitet.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 680