SKÅL samt KÄRL, keramik, orientaliskt.

473666. SKÅL samt KÄRL, keramik, orientaliskt.

Skål, diameter ca 12,5 höjd ca 5,5 cm.
Kärl med lock och delar av metall, höjd ca 9,5 cm.

Slitage, krackeleringar, möjligen sprickor. Smärre nagg på skål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 439