TRÄFIGURER, 9 st, snidade, signerade, 1960/80-tal.

473643. TRÄFIGURER, 9 st, snidade, signerade, 1960/80-tal.

Gumma med kaffekittel signerad J Karlsson -66 höjd 15,5 cm.
2 pimlare signerad Einar Hansson Ångsäter Ljusdal 1968 längd 29,5 cm.
Gubbe med väska signerad J K 1980 höjd 17 cm.
"Pimplare" signerad Nisse -82 höjd ca 19 cm.
Man med dragspel signerad Nisse -82 höjd 17 cm.
Gubbe och gumma signerade G C Sjö 1983 höjd ca 23 cm.
Man vilande på soffa signerad B J längd 22 cm.
Hund osignerad höjd 12,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hund osignerad höjd 12,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 4 029