6 assietter, "Mangania", Gefle, diameter 19,5 cm 6 tekoppar med fat, "Vieta", Rörstrand. Tallrik, "Sörgården", Rörstrand, diameter 21 cm.
Bruksslitage, en tekopp med lagning.